UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

23 czerwca 2017 roku w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej odbyła się uroczystość zakończenia zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2016/2017 rozpoczęta mszą świętą w kościele. Wzięli w niej udział uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, nauczyciele i pracownicy szkoły.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego rozpoczął dyrektor szkoły pan Arkadiusz Greguła. Dziękował uczniom za trud, wysiłek, zaangażowanie w zgłębianiu tajników wiedzy, zdobywaniu nowych umiejętności, poznawaniu i rozwijaniu swoich zdolności i talentów. Gratulował wyników w nauce, zwycięstw w konkursach, zawodach sportowych, oraz we wzajemną pomoc koleżeńską.

Czytaj więcej: UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

POKAZY RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

9 czerwca 2017 r. uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tarle odwiedzili ratownicy medyczni. Celem zajęć przeprowadzonych przez ratowników było przygotowanie uczniów do udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć, na czym polega praca ratownika medycznego oraz poszerzyć wiadomości na temat bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy. Uczyli się jak należy sprawdzać u człowieka oddech i tętno oraz w jaki sposób można pomóc osobie poszkodowanej zanim przyjedzie zespół ratownictwa medycznego. Mamy nadzieję, że dzięki takiej lekcji, nasi uczniowie nigdy nie przejdą obojętnie obok człowieka potrzebującego pomocy. Naszym Gościom serdecznie dziękujemy.

KARTA ROWEROWA

9 czerwca uczniowie klasy IV zdawali egzamin na kartę rowerową. Egzamin przeprowadził dzielnicowy mł. asp. Tomasz Szymczak z PP w Ostrowie Lubelskim.

Część praktyczna polegała na ocenie kierującego rowerem pod względem:

 a) przestrzegania przepisów w ruchu drogowym,

 b) umiejętności prawidłowej techniki jazdy, a w szczególności: pozycja kierującego na pojeździe, upewnienie się o możliwości jazdy, płynne ruszanie z miejsca, upewnianie się o możliwości skrętów i sygnalizowanie zmian kierunku jazdy, płynna jazda po prostej i slalomem, wytyczonym pasem bez podpierania się nogami, hamowanie i zatrzymywanie pojazdu w określonym miejscu.

Policjant pogratulował wszystkim pomyślnie zdanego egzaminu i przypomniał o zachowaniu szczególnej ostrożności przy przekraczaniu przejazdów kolejowych ze względu na wzmożony ruch pociągów. Gratulacje!

WYCIECZKA DO PSP W LUBARTOWIE

Każde dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc, znać numery telefonów alarmowych i poprawnie udzielić informacji o zdarzeniu. Uczniowie naszej szkoły postanowili pogłębić swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań i sposobu udzielania pomocy. 
     8 czerwca klasa II wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków oraz obejrzenie z bliska samochodów i sprzętu pożarniczego. Dzieci zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe, wysłuchały o różnych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Panowie pokazali dzieciom jak szybko rozwinąć wąż strażacki, w jaki sposób ugasić  płonące trawy a następnie dzieci same miały okazję zmierzyć się z tymi trudnymi zadaniami. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość „gaszenia” fikcyjnego pożaru.
Oprócz pobytu w PSP, uczniowie zwiedzili Pałac Sanguszków, spacerowali po parku za pałacem. Nie małą atrakcją była podróż szynobusem.  

DZIEŃ DZIECKA DZIEŃ RODZINY

Z okazji Dnia Dziecka połączonego z Dniem Rodziny na boisku naszej szkoły odbył się cykl imprez rekreacyjno-sportowych. Nauczyciele zorganizowali gry i zabawy dla dzieci, w których bardzo chętnie uczestniczyły. Miłą niespodziankę sprawili rodzice, którzy aktywnie włączyli się do konkursów, turniejów, rozgrywek. Najwięcej emocji dostarczył mecz piłki nożnej, w którym drużyna złożona z rodziców po zaciętej walce zremisowała z drużyną uczniów. Dużo dobrej zabawy dostarczyły też pozostałe konkurencje. Po sportowych emocjach przyszedł czas na miłą niespodzianę. Dzieci otrzymały nagrody i słodycze ufundowane przez radę rodziców i Urząd Gminy w Niedźwiadzie. Impreza sprawiła uczestnikom wiele radości, zabawy i satysfakcji. Zadowoleni z uśmiechem na twarzach wracali do domów.
Dyrekcja, nauczyciele oraz wszyscy pracownicy naszej szkoły dziękują dzieciom i rodzicom z aktywny udział we wspólnej zabawie. Podziękowania składamy też pani Zdzisławie Pietrzeli pełnomocnikowi Wójta ds. uzależnień za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji Dnia Rodziny.

XX TURNIEJ O PUCHAR WÓJTA GMINY NIEDŹWIADZIE

W czwartek 25.05.2017r. w Szkole Podstawowej w Brzeźnicy Książęcej odbył się Gminny Turniej o Puchar Wójta Gminy Niedźwiada pod hasłem „O uśmiech dziecka”. Był to jubileuszowy dwudziesty już turniej. Przedstawiciele sześciu szkół z Gminy Niedźwiada rywalizowali ze sobą w pięciu konkurencjach sprawnościowych. Nie było przegranych, wszyscy wygrywali, liczyła się dobra zabawa, a przede wszystkim uśmiech i radość dzieci. Sportową rywalizację umilały dziewczynki z klasy IV i VI prezentując gościom układy taneczne z pomponami.  Sprawdzaliśmy również wiedzę sportową wybranych uczestników. Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Kosik, Gustaw Kubicki, Aleksandra Lipska, Przemek Sagan, Katarzyna Gajewska, Kacper Sapała, Marcelina Przystupa, Michał Sagan, Ewa lipska, Szymon Budzyński, Natalia Wolińska, Wiktor Tułajew. Opiekun pani Elżbieta Telepska. Nagrania wideo

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2428
Artykułów:
980
Odsłon artykułów:
1040238
Gościmy

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy