XV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Niedźwiada

29 czerwca 2014r. na boiskach szkolnym odbył się XV Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Niedźwiada.  W kategorii seniorzy puchar wywalczyła drużyna z Pałecznicy, miejsce drugie zdobyła drużyna z Brzeźnicy Bychawskiej, trzecie - drużyna z Brzeźnicy Książęcej a czwarte - drużyna z Tarła. W kategorii Szkoła Podstawowa chłopcy zwyciężyła drużyna z Górki Lubartowskiej, a w kategorii Szkoła Podstawowa dziewczęta - drużyna z Niedźwiady. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, piłki siatkowe oraz długopisy.

Rozgrywki przebiegały w atmosferze sportowej rywalizacji przy zachowaniu zasad fair play. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego: Pan Mariusz Baranowski, Pani Monika Krupa, Pani Emilia Demucha i Pani Elżbieta Telepska.

 

Zakończenie roku szkolnego

W piątek 27 czerwca 2014 roku o godzinie 9.00 rozpoczęła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2013/2014 w naszej szkole. Uczniowie odebrali świadectwa i nagrody za rok wytężonej pracy. Nagrodzonym uczniom gratulujemy, a wszystkim życzymy przyjemnych wakacji i do zobaczenia w dniu 1 września.

 wakacje

VII EDYCJA PIOSENKI TURYSTYCZNEJ

 

Dnia 10 czerwca 2014r w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle odbyła się VII edycja Przeglądu Piosenki Turystycznej.

Młodzi artyści prezentowali swoje umiejętności w dwóch kategoriach kl. 0 –III i IV – VI.

Jury konkursowe, które obradowało w składzie:

Pani Iwona Kożuchowska

Pani Anna Kozak

Pan Zbigniew Skrzypek.

 

Uczestnicy  przeglądu Piosenki Turystycznej otrzymali dyplomy i upominki.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

DZIEŃ DZIECKA

 

Dziś, 3 czerwca 2014r., w naszej szkole było bardzo wesoło i głośno - obchodziliśmy DZIEŃ DZIECKA.

Dzień Mamy i Taty

Dnia 28 maja  w naszej szkole odbył się Dzień Mamy i Taty.

 

KLAUN "WALDUŚ" W NASZEJ SZKOLE

27.05.2014 r. gościliśmy w naszej szkole Klauna Waldusia, który przyjechał do nas z programem pod hasłem "Ruch to zdrowie, każdy Ci to powie!".
Klaun Walduś swoimi występami oczarował wszystkie dzieci. Twarze uczniów były uśmiechnięte i zadowolone. Walduś poprzez zademonstrowanie różnych i ciekawych sztuczek przekazał jak duże znaczenie ma dla zdrowia ruch i że warto ćwiczyć każdego dnia. Dzieci chętnie brały udział w programie, odważnie podejmowały się wykonania zadań wymyślanych przez Waldusia. Ale było śmiechu!!! Zabawa była wspaniała!

XVII Turniej o Puchar Wójta Gminy Niedźwiada

   Tegoroczny turniej odbył się w  Szkole Podstawowej im. Orła Białego w Niedźwiadzie. Przedstawiciele klas I-VI z sześciu szkół naszej gminy spotkali się, by wspólnie bawić się i rywalizować w pięciu konkurencjach sportowych: układaniu wieży z klocków, slalomie z piłką gimnastyczną, dodawanych skokach drużynowych, drużynowych skokach przez skakankę oraz wyścigu po gazetach.

  

Muzyczne spotkanie z Jacentym Ignatowiczem

Mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole człowieka z pasją, którego korzenie wywodzą się z okolicy. Obecnie Jacenty Ignatowicz mieszka w Żywcu, gdzie wraz ze swoimi dziećmi popularyzuje rodzimy folklor beskidzki. Gra na wszystkich instrumentach góralskich, a w czasie swoich występów widzów raczy także góralską gawędą.

Spotkanie odbyło się pod hasłem "Góralska muzyko grojże mi". W programie były góralskie gawędy, śpiew, muzykowanie na unikatowych instrumentach ludowych, jak również na liściu czy pile do drewna. Uczniowie mieli okazję poznać bogate instrumentarium Beskidów: trąbity, okaryny, piszczałki, gęśliczki czy dudy oraz usłyszeć ich niepowtarzalne brzmienie. Prezentowany program artystyczny pobudził wyobraźnię dzieci i pozwolił na bezpośredni kontakt z instrumentami oraz muzyką, jak również z człowiekiem z pasją.

Z wizytą w schronisku

Uczniowie z naszej szkoły pod opieką pani Elżbiety Telepskiej  odwiedzili Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Nowodworze koło Lubartowa. Wizyta ta miała na celu promowanie adoptowania psów oraz wolontariatu. Zawieźliśmy tam też dary, kjtóre zbieraliśmy w naszej szkole. Od razu po wejściu powitało nas donośne szczekanie – niewątpliwie dla tych piesków my też stanowiliśmy atrakcję.


Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2428
Artykułów:
980
Odsłon artykułów:
1040226
Gościmy

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy