Witaj szkoło !

3 września 2012 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 9.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny - Matki Kościoła odprawioną przez proboszcza i katechetę Ks. Wiktora Koczwarę. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się w odświętnym nastroju, galowym stroju do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej  odbył się uroczysty Apel. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2012/2013 oprócz uczniów klas 0-VI, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli również rodzice, dziadkowie, prawni opiekunowie oraz zaproszeni goście. Ceremoniał rozpoczęcia roku szkolnego rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewaniu przez zgromadzonych hymnu państwowego. Następnie głos zabrała Dyrektor Szkoły - Iwona Kożuchowska, która powitała wszystkich serdecznie. Pani Dyrektor poinformowała uczniów o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących w szkole. Życzyła wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. Po tym wystąpieniu słowa do uczniów i nauczycieli skierowali zaproszeni goście. Na zakończenie odbyły się spotkania klas  z wychowawcami.

W poniedziałek 3 września uczniowie Szkoły Podstawowej m. Marii Konopnickiej w Tarle uroczyście pożegnali wakacje, a powitali nowy rok szkolny 2012/2013. Będzie on zapewne rokiem podejmowania nowych wyzwań oraz kontynuacji dotychczasowych zadań.

Wycieczka do Lubartowa

04.10.2012 r. uczniowie klas „0” - III pojechali na wycieczkę do Lubartowa. W pierwszej kolejności zwiedzili Kościół Św. Anny i obejrzeli ruchomą panoramę lubartowską, poznając najważniejsze postacie związane z miastem Lubartów.   Kolejnym punktem wycieczki była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały o ciężkiej i odpowiedzialnej pracy strażaka. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć wóz strażacki, ubrania strażackie  oraz cały  sprzęt. Każde dziecko mogło przez chwilę poczuć się strażakiem i  z prawdziwym hełmem na głowie miało okazję polać wodą z węża strażackiego. Na koniec odwiedziliśmy Urząd Pocztowy. Dzieci z ciekawością przyglądały się pracy pań w okienkach. Przedszkolaki widziały sortownię, w której segreguje się listy. Zobaczyły jakimi przyrządami mierzy się wielkość i wagę paczek. Kilkoro z nas miało okazję podstemplować listy specjalną pieczątką.  Podczas wycieczki pogoda dopisała i humory również.

Spektakl pt. ,,Król Lasu”

  W czwartek  18 października przedszkolaki i  uczniowie klas I-III wyjeżdżały do Lubartowa na spektakl pt. ,,Król Lasu”. Dzieci z wielkim przejęciem i zaangażowaniem oglądały spektakl, w którym zawarte były tak ważne dla wszystkich treści wychowawcze związane z troską o lasy i przyrodę.

      Po spektaklu korzystając z pięknej pogody dzieciaki odwiedziły lubartowski park. Spacerując po alejach parkowych, podziwiały piękno złotej, kolorowej jesieni. Zakończeniem wyjazdu była wspaniała zabawa na placu zabaw.

         Pełne wrażeń  wróciły do szkoły.

Jesienne spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej

W dniu 29.10.2012r. odbył się konkurs "Jesienne spotkanie z twórczością Marii Konopnickiej". Uczestnicy recytowali lub pięknie czytali utwory naszej patronki w kategorii "Recytacja" I miejsca ex aequo zdobyły Wiktoria Biskup i Wiktoria Furtak z kl. V, w kategorii "Piękne czytanie" Mateusz Aftyka z klasy III.

Opracowała Elżbieta Kukla

Dzień Patrona

30 października był w Szkole Podstawowej w Tarle dniem wyjątkowym. Świętowano Dzień Patrona, a pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Tarle odprawioną w intencji patronki, pracowników szkoły i zaproszonych gości. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Wiktor Koczwara. Uroczystość kontynuowano w szkole.

     W krainę baśni wprowadziły wszystkich krasnale (Wiktoria Furtak, Wiktoria Biskup, Alicja Gałązka – uczennice klasy V), którzy sprawdzili również czy uczniowie klasy I sprostają odpowiedzialnej roli bycia uczniami szkoły. Pierwszoklasiści wykazali się umiejętnością śpiewu, tańca i recytacji, a także wiedzą na temat patrona szkoły - Marii Konopnickiej. W trakcie składania ślubowania na Sztandar Szkoły wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły Iwona Kożuchowska. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz „rogi obfitości” przygotowane przez rodziców. W imieniu Rady Rodziców wystąpiła przewodnicząca – Pani Aneta Kucharczyk wręczając dzieciom upominki.   W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera.

     Pozostali uczniowie szkoły mieli również swój udział w Święcie Patrona. Przystąpili do konkursu „Jesienne spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”, wykonali również prace plastyczne inspirowane przeczytanymi utworami (koordynatorzy – E. Kukla, K. Baranowska  i D. Nankiewicz).

     Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

     Dyrektor szkoły dziękuje wychowawcy klasy I – Pani Monice Mące za przygotowanie tak pięknej i wzruszającej uroczystości, a także wszystkim którzy przyczynili się do jej uświetnienia.

Opracowała: Iwona Kożuchowska

11 listopada

Wielu wzruszeń i pozytywnych wrażeń dostarczyli społeczności lokalnej uczniowie Szkoły Podstawowej w Tarle. 11 listopada w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny - Matki Kościoła przedstawili montaż słowno - muzyczny poświęcony odzyskaniu niepodległości. Mszę św. w intencji Ojczyzny odprawił ks. Wiktor Koczwara. Złożył również serdeczne podziękowania i gratulacje dla młodych artystów i pań, które przygotowały uroczystość (Urszuli Matyjaszczyk i Edyty Zdunek) a także obecnej na uroczystości dyrektor szkoły Iwonie Kożuchowskiej.

Ogólnopolskiea akcja „Góra Grosza”

Samorząd Uczniowski pragnie poinformować o ponownym przystąpienie naszej szkoły do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Monety groszowe ( i nie tylko) zbieramy od listopada do stycznia 2012 roku. Monety prosimy przynosić do wychowawców klas, którzy następnie przekażą je opiekunowi SU. Jeden Grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!

Andrzejki

27 listopada w naszej szkole odbyły się ANDRZEJKI. Jak widać na załączonych zdjęciach, zabawa była udana, wszystkim dopisywały humory i chęci do zabawy w gronie przyjaciół i kolegów ze szkoły. Przedstawiciele klasy szóstej wcielili się w role wróżbitów i przygotowali salę z wróżbami, które cieszyły się ogromnym powodzeniem. Chętni mogli sobie powróżyć i poznać swoją przyszłość. Uczestnicy zabawy andrzejkowej rozeszli się do domów w wyśmienitych nastrojach.

Pożegnanie jesieni

2 grudnia w naszej szkole odbyło się "Pożegnanie jesieni".

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2428
Artykułów:
980
Odsłon artykułów:
1040238
Gościmy

Odwiedza nas 120 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy