Witamy w Roku Szkolnym 2011/2012

1 września miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012, które rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawił nasz proboszcz i katecheta ks. kan. Andrzej Maleszyk.  Na początku uroczystości wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano Hymn Polski. Pani dyrektor Iwona Kożuchowska powitała wszystkich zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

Życzymy wszystkim uczniom naszej szkoły wielu sukcesów, dobrych wyników w nauce, a szóstoklasistom powodzenia na sprawdzianie.

Sprzątanie Świata

Dnia 22 września nasza szkoła włączyła się do akcji Sprzątanie Świata - Polska 2011. W tym roku akcja odbywała się pod hasłem "Lasy to życie - chrońmy je". Sprzątaliśmy teren, który został wyznaczony.. Zebrane do odpowiednich worków odpady zostały złożone w wyznaczonych punktach. Odpowiedzialna za przeprowadzenie akcji w naszej szkole była pani Maryla Staszek- nauczyciel przyrody, która prowadzi zajęcia koła przyrodniczego.

I światowy dzień tabliczki mnożenia.

Ten dzień jest okazją aby w naszej szkole zrealizować I etap konkursu matematycznego.

Uczniowie biorąc w nim udział, będą mogli sprawdzić się czy doskonale opanowali tą umiejętność.

Zapraszamy do matematycznej zabawy.

Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka w naszej szkole

27 września w naszej szkole odbyła się  zabawa taneczna. Udział w niej wzięły klasy 0-VI. Bawiliśmy się wesoło do godziny 19.00. 
Wszystkim Chłopcom jeszcze raz składamy najserdeczniejsze życzenia!!!

Dzień Edukacji Narodowej

Każdemu uczniowi radość się udziela, gdy zbliża się Dzień Nauczyciela. Z okazji tego zaszczytnego Święta niech każda buzia będzie uśmiechnięta.
Wszyscy nasi kochani nauczyciele, dla swoich uczniów cierpliwości mają wiele. Za naukę, za trud jaki jest wkładany przeogromny bukiet życzeń składamy.
Życzenia szczere, prawdziwe z uczniowskich serc płynące
jak świeże kwiaty pachnące, kwitnące na polskiej łące.

 

Wszystkim nauczycielom i pracownikom Szkoły im. Marii Konopnickiej w Tarle składamy serdeczne życzenia i podziękowania za codzienną pracę oraz wkład włożony w nasze wychowanie

 

 Uczniowie naszej szkoły

 

Mobilne planetarium – niecodzienna atrakcja!

19.X.2011r. uczniowie kl. III-VI uczestniczyli w ciekawych pokazach astronomicznych,, które zostały przygotowane w przenośnym planetarium.  Bilety dla dzieci zakupiono w ramach programu „Postaw na Rodzinę”. Planetarium aparatura do wyświetlania obrazu nieba i prezentacji ruchów ciał niebieskich oraz zjawisk astronomicznych na specjalnej kopułce imitującej sferę niebieską.  Mobilne planetarium daje możliwość ‘przeniesienia się’ np. na Marsa, zobaczenia z zewnątrz Układu Słonecznego, wybranie się w podróż kosmiczną, podczas której można przyjrzeć się mgławicom planetarium i wybuchom supernowych.. Dla dzieci było to z pewnością duże urozmaicenie i przeżycie, które pozostawi niezapomniane wrażenie. Atmosfera spotkania była bardzo przyjazna.

Wycieczka do Kozłówki

Uczniowie  naszej szkoły 27października br. uczestniczyli wraz z opiekunkami w wycieczce do Kozłówki. Na początku naszej podróży udaliśmy się do Muzeum w Kozłówce - siedziby rodu Zamoyskich. Stylowa brama i przestrzeń przed Pałacem zrobiły na nas duże wrażenie. Miło było spotkać obok różanego ogrodu dostojne pawie. We wnętrzach pałacowych zachwyciły nas bogate salony, oryginalne sypialnie, jadalnia oraz interesująca biblioteka. Urzekły nas ogromne obrazy i lustra.

Dzień Patrona

W 2003 roku nasza szkoła otrzymała imię Marii Konopnickiej. W tym roku po raz ósmy obchodziliśmy rocznicę tego ważnego wydarzenia. Dzień Patrona rozpoczęliśmy mszą św. w miejscowym kościele. Słowo boże wygłosił nasz proboszcz ksiądz kanonik Andrzej Maleszyk. Potem udaliśmy się do szkoły. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie i zaproszeni goście, w tym między innymi Dyrektor Biura Oświaty w Niedźwiadzie pan Robert Kwaśniewski, Przewodniczący Rady Gminy pan Grzegorz Iwanek, sołtysi i radni. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem w wykonaniu uczniów klasy IV i V pt. „Podróże sierotki Marysi”. Montaż słowno - muzyczny przygotowała pani Elżbieta Kukla, a tańcami uświetniły go uczennice pracujące pod kierunkiem pani Katarzyny Baranowskiej. W dalszej części nastąpiło wręczenie nagród, które uczniowie naszej szkoły  oraz szkół powiatu lubartowskiego zdobyli biorąc udział w konkursie pt. „Inspiracje - twórczość Marii Konopnickiej w  pracach plastycznych i literackich”.

W konkursie plastycznym nagrody otrzymali:

  • Maria Gryczan SP Brzeźnica Bychawska
  • Marlena Sędowska SP Brzeziny
  • Kornelia Sienkiewicz SP Tarło
  • Kacper Majewski SP Nowodwór

W konkursie literackim nagrody otrzymali :

  • Magdalena Chmielewska SP Niedźwiadka
  • Alicja Kwasek SP Tarło

W konkursie plastycznym prace oceniały: pani Dorota Szczuchniak i pani Edyta Weremczuk z  PMDK. Nagrody wręczono również uczniom naszej szkoły biorącym udział w corocznym konkursie recytatorskim i po raz pierwszy organizowanym u nas konkursie pięknego czytania „Jesienne spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”. Nagrody w nim otrzymali : Weronika Lis, Wiktoria Furtak oraz Kornelia Sienkiewicz. Pieczę nad Dniem Patrona sprawowały panie: Katarzyna Baranowska, Elżbieta Kukla oraz Diana Nankiewicz

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2428
Artykułów:
980
Odsłon artykułów:
1040246
Gościmy

Odwiedza nas 139 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy