Witaj szkoło !

Przyjaźnie i wesoło żegnamy rzekę, las.

Ach, witaj, witaj szkoło! Już do pracy czas!

Statek jak wicher pędzi. Fal morskich słychać szum.

Z wakacji płyną dzieci do szkół, do szkół, do szkół!

        Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2009/2010 odbyła się w naszej szkole od Mszy Świętej o godzinie 9.00 w miejscowym kościele, którą odprawił nasz proboszcz i katecheta ks. kan. Andrzej Maleszyk. Po Mszy Świętej miały miejsce uroczystości w szkole rozpoczynające się od odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie Pani dyrektor Iwona Kożuchowska przywitała wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz przybyłych gości. Życzyła wytrwałości oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

NAGRODA ZA NAUKĘ

  ,,Nauka się opłaciła, dobre oceny dzienniku też”- tak pisał tygodnik WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA. o wycieczce do JuraParku w Bałtowie, która odbyła się 15 września 2009r.

Patryk Majchrzak jako jeden z laureatów konkursu Wspólnoty ,,Szóstkę zdobywasz- wycieczkę wygrywasz” zabrał ze sobą ubiegłoroczną klasę szóstą. Wspólnie z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Sitnie i ze Szkoły Podstawowej z Łukowa zwiedzali krainę dinozaurów z przewodnikiem, który zaciekawił uczestników swymi opowieściami. Ciekawym atrakcją wycieczki był spływ tratwą rzeką Kamienną. Największą frajdę sprawił wszystkim plac zabaw, gdzie mogli wyszaleć się. Po posiłku w postaci kiełbasek z grilla odpoczynkiem była podróż Schoolbusem  po Bałtowskim Safari, obserwując zwierzęta żyjące na 40hektarach naturalnego zbocza. Jelenie Dybowskiego, daniele, muflony, bydło szkockie, kozice śruborogie, alpejskie i górskie, alpaki, lamy, owce, koniki polskie i osły były na wyciągnięcie ręki. Na Dolnym Zwierzyńcu również podziwiali zwierzęta i ptaki, zabawiali się z małpkami, które rozwiązywały im sznurowadła z butów i próbowały je podkradać. Po całym dniu pełnym wrażeń wrócili szczęśliwi i zmęczeni do domu.

Młodzież bardzo dziękuje  Wspólnocie za ciekawą i pouczającą wycieczkę do JURAPARKU w Bałtowie.

Święto Pieczonego Ziemniaka

  W piękne popołudnie 17 września klasa IV wraz z wychowawczynią wybrała się na ognisko. Oprócz pieczonych kiełbasek i ziemniaków było wiele ciekawych atrakcji np. zabawy w chowanego, wspinaczka w ,,kopalni piachu” jak również mogli sprawdzić swoją siłę rąk wspinając się na drzewo. Wszyscy zgodnie ustalili, że wiosną również pragną zorganizować taką fajną wyprawę. Wspólne wyjście zintegrowało zespół klasowy a wychowawca mógł poznać lepiej swych wychowanków.

IX Memoriał Ryszarda Kalbarczyka

Czterech zawodników z naszej szkoły startowało w biegach przełajowych, które odbywały się na terenach przyległych do Stadionu Miejskiego w Lubartowie.

Wyniki klasyfikacji przedstawiają się następująco:

kl. IV Weronika Lis miejsce 31 (600m)
kl. V Żaneta Bogusz miejsce 8 (800m)
Magdalena Sagan miejsce 24
kl. VI Karol Kaczor miejsce 15 (1000m)

VI Edycja konkursu ”Maria Konopnicka - patronka szkoły”

"Nie przychodzę uczyć dzieci,
ani też ich bawić,
przychodzę śpiewać z nimi..."

Maria Konopnicka

Konkurs literacko-plastyczny organizowany przez 

Szkołę  Podstawową

im. Marii Konopnickiej w Tarle

Temat konkursu  „Cztery pory roku ”

Regulamin konkursu literacko-plastycznego

Cel konkursu:

 Popularyzowanie języka i literatury polskiej a w szczególności twórczości wybitnej polskiej poetki Marii Konopnickiej. Inspirowanie dzieci do rozbudzenia ekspresji twórczej poprzez poznanie poezji Marii Konopnickiej. Kultywowanie tradycji szkoły. Rozwijanie umiejętności wypowiedzi artystycznej. Upowszechnianie wiadomości o Marii Konopnickiej. Uwrażliwienie dzieci na piękno utworów poetyckich.

1. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych .

2. Prace plastyczne  mogą być wykonane w technice dowolnej(np. ołówek, węgiel, kredka, pastel, farby ), na formacie  A3,A4 , wiersze o tematyce  związanej z konkursem powinny być napisane czytelnie, odręcznie lub na komputerze

Prace można dostarczyć osobiście lub przesyłką pocztową na adres:

  Szkoła Podstawowa

im.Marii  Konopnickiej w Tarle

21-104 Niedźwiada

  Z dopiskiem „Konkurs  literacko-plastyczny”

4. Termin nadsyłania prac:20 października 2009 roku.

5. Każda praca musi zostać podpisana przez autora. Na odwrocie pracy należy umieścić:

-Imię i nazwisko autora pracy,

-Nazwę szkoły,

-Dokładny adres i telefon szkoły,

-Imię i nazwisko opiekuna.

6. Prace nadesłane są własnością organizatorów i nie będą zwracane.

7. Data rozstrzygnięcia konkursu :5 listopada  2009 roku.

8. Informacje o konkursie i nagrodzonych autorach dostępne będą na stronie internetowej  naszej szkoły.

9.Oceny prac dokona jury powołane przez Dyrektora i Organizatorów konkursu.

10. Finał konkursu, rozdanie nagród, wystawa prac plastycznych odbędzie się w czasie uroczystości z okazji Dnia Patrona Szkoły, na którą zostaną zaproszeni uczniowie nagrodzeni wraz z opiekunami oraz Dyrektorzy Szkół.

11. Dla zwycięzców oraz autorów prac wyróżnionych przygotowane są nagrody i wyróżnienia. 

Serdecznie zapraszamy!!!

 Organizatorzy:                                                                              

Katarzyna Baranowska,

Elżbieta Kukla,,

Diana Nankiewicz.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

"Najlepszym jest ten, który potrafi tchnąć w duszę uczniów przyjemność"

    Dzień Edukacji Narodowej jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Także w tym roku był on obchodzony uroczyście. Postarali się o to uczniowie Szkoły Podstawowej imieniem Marii Konopnickiej w Tarle, którzy przygotowali z tej okazji humorystyczny program artystyczny. Uczniowie w przedstawieniu  przypomnieli, jak ważna i potrzebna w życiu jest wiedza zdobyta w szkole. Bez niej trudno byłoby nam poruszać się w tym otaczającym nas, coraz bardziej skomplikowanym świecie. To niezwykle ważne, by uczniowie widzieli w nauczycielu nie tylko wykładowcę, ale i przewodnika, który wskaże kierunek działania oraz pobudzi do myślenia i poszukiwania rozwiązań.

Ślubowanie

Dzień, 20 października 2009 roku, przejdzie do historii naszej szkoły, pod znakiem.............inwazji Smerfów. Jedenastu uczniów klasy I, przygotowało prawdziwy "smerfny show". Przedstawienie słowno - muzyczne, pod kierownictwem wychowawczyni pani Aliny Nosowskiej, zostało nagrodzone gromkimi brawami przez przybyłych na uroczystość Ślubowania  - uczniów, rodziców i grono pedagogiczne. Zerówkowicze z zazdrością patrzyli jak  Smerfy przeistaczają się w prawdziwych uczniów i w rytmie poloneza prezentują swoją gotowość do podjęcia  trudów nauki. Pani dyrektor Iwona Kożuchowska przyjeła od pierwszoklasistów ślubowanie i dokonała aktu pasowania na ucznia. Rodzice wręczyli uczniom prezenty na "dobrypoczątek" i zaprosili na wsaniały słodki poczęstunek. Oj, będzie co wsominać po latach......

DAWNIEJ I DZIŚ SPOTKANIE POKOLEŃ

Dnia 27 października 2009r. w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle odbyło się „Spotkanie pokoleń – Dawniej i dziś” współfinansowane przez Klub Seniora Pogodna Jesień Życia. Spotkanie organizowane było w ramach programu integracji społecznej.
Wśród licznie zgromadzonych gości obecni byli m.in. Wójt Gminy Niedźwiada Pan Marek Jankowski, koordynatorzy programu Pani Bogumiła Bodziacka Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Brzeźnicy Bychawskiej i Pani Wioletta Wiśniewska.

           Przybyłych gości powitała dyrektor szkoły Iwona Kożuchowska. Głos zabrali również Pan Marek Jankowski i Pani Bogumiła Bodziacka życząc obecnym miłych wrażeń i kolejnych spotkań realizowanych w ramach programu.  Spotkanie uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów szkoły, na którą złożyły się tańce i piosenki oraz  koncert skrzypcowy. Całość przygotowana została pod kierunkiem nauczycieli.

            Była także okazja do chwili wspomnień w czasie prezentacji multimedialnej, oglądania wystawy starych fotografii i zwiedzania izby regionalnej, w której zgromadzono przedmioty codziennego użytku i wyroby ludowe dawnej polskiej wsi.
            Nagrodzono również uczniów, którzy wzięli udział w konkursie „Tarło w fotografii”.
           Spotkanie przebiegło w miłej, serdecznej atmosferze. Uczestnicy mieli okazję posmakować wielu regionalnych potraw przygotowanych przez rodziców. Nie zabrakło również wspólnych śpiewów przy akompaniamencie akordeonu.
          Goście byli pod wrażeniem uroczystości, o czym świadczą wpisy do księgi pamiątkowej.

Akcji "Góra grosza" w naszej szkole

W  październiku ruszyła II edycja akcji "Góra grosza", w ramach której przez najbliższe tygodnie, dzieci z naszej szkoły będą zbierały drobne monety. Akcja potrwa do 5 grudnia. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym m. in. na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego.

"Góra grosza" nie tylko ma uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważna jest pomoc niesiona potrzebującym; tak jak w poprzednich latach, te szkoły i przedszkola, którym uda się uzbierać najwięcej pieniędzy (w przeliczeniu na jednego ucznia), otrzymają nagrody finansowe.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2428
Artykułów:
980
Odsłon artykułów:
1040263
Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy