Witaj szkoło !

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2008/2009 odbyła się w naszej szkole od Mszy Świętej o godzinie 8:30 w miejscowym kościele, którą odprawił nasz proboszcz i katecheta ks. kan. Andrzej Maleszyk. Po Mszy Świętej miały miejsce uroczystości w szkole rozpoczynające się od odśpiewania Hymnu Narodowego. Następnie Pani dyrektor Iwona Kożuchowska przywitała wszystkich zgromadzonych uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz przybyłych gości. Życzyła wytrwałości oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

Dzień chłopaka w naszej szkole

W naszej szkole z okazji Dnia Chłopaka odbyła się dyskoteka szkolna. Klasy młodsze zaczęły zabawę już od godziny 14.00 natomiast starsze klasy 0d 16.00. Bawiliśmy się do godziny 17.30.

Zdrowia, szczęścia pomyślności Dużo radości masy słodyczy wszystkiego dobrego, Buziaka ciepłego Życzą Wam Chłopcy właśnie tego! - życzenia przesyłają dziewczyny z naszej szkoły

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Nasza Szkoła, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyła w akcji „Sprzątanie Świata”, która odbyła się 07.10.2008r. Uczniowie klas I - VI wraz z nauczycielami rozpoczęli akcje o godz. 9.00. Każdej klasie został przydzielony inny teren naszej miejscowości. Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Zakład Gospodarki Komunalnej w Lubartowie. Akcja przebiegała sprawnie, uczniowie zebrali kilka worków odpadów, wśród których przewagę stanowił papier i plastik.

„Sprzątanie Świata” konsoliduje ludzi, uczy odpowiedzialności i samodzielnego działania. Pobudza inicjatywę i pomysłowość. Rodzi zdrową rywalizację w słusznej sprawie. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.

 

Dzień Edukacji Narodowej

„...Z RĄK DO RĄK PODAJEMY SKROMNEJ MĄDROŚCI DAR ZWYCZAJNY...”

Cz. Milosz

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dniu 15 października odbyła się uroczystość na którą przybyli uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi oraz zaproszeni goście. Pani dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom szkoły. Na tym zakończyła się oficjalna część. Artystyczną stronę przygotowała i poprowadziła pani Katarzyna Pożarowszczyk wraz  z uczniami naszej szkoły. Podczas niej uczniowie przeczytali wierszyki „z humorkiem” opisujące nauczycieli różnych przedmiotów, za co  otrzymali gromkie brawa. Na zakończenie przewodniczący Rady Rodziców pan Andrzej Bojan złożył życzenia nauczycielom i pracownikom obsługi oraz wręczył wraz z panią Dorotą Niedbalską po symbolicznej różyczce.

 

Konkurs Ekologiczny ZIELONYM DO GÓRY!

"WSPÓLNIE ODRYWAMY PIĘKNO PRZYRODY ZIEMI LUBARTOWSKIEJ"

Uczennica klasy szóstej Jga Majak  zdobyła I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym w kategorii " Dokumentacja botaniczna".

Wyróżnienie w kategorii "Fotografia przyrodnicza" otrzymała Brygida Dziewulska uczennica klasy piątej.

GRATULUJEMY

Ślubowanie uczniów klasy I

22 października w Szkole Podstawowej imienia Marii Konopnickiej był dniem szczególnym. W tym dniu odbyło się ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. Najmłodsi uczniowie pokazali co już potrafią i że najbliższe lata spędzone w szkole będą dla nich wielką przygodą. Rodzice i wychowawczyni pani Czesława Topyła byli z nich bardzo dumni.

To już pięć lat

28 października 2003 r Szkoła Podstawowa w Tarle otrzymała imię Marii Konopnickiej. Co roku w tym czasie obchodzimy w szkole Dzień Patrona. W tym roku już po raz piąty.

Dla uczniów szkoły organizowany jest konkurs recytatorski

„Październikowe Spotkania z twórczością Marii Konopnickiej” oraz konkurs plastyczny o zasięgu powiatowym. Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „ Dziecko w twórczości Marii Konopnickiej” Prace plastyczne otrzymaliśmy z wielu szkół z powiatu lubartowskiego. Oceniały je instruktorki z Młodzieżowego Domu Kultury Pani Dorota Szczuchniak i Pani Edyta Weremczuk, którym serdecznie dziękujemy za pomoc i fachowe rady przekazywane uczestnikom. W tym roku nagrodzeni i wyróżnieni zostali uczestnicy ze szkół w Dębicy, Nowodworze, Niedźwiadzie, Szczekarkowie, Tarle, Woli Skromowskiej i Łucce.  30 października odbyło się spotkanie uczestników konkursów,  ich opiekunów oraz zaproszonych gości. Zaszczycili nas swoją obecnością: wójt gminy Niedźwiada Pan Tadeusz Grzegorczyk, przedstawiciele Rady Rodziców oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.  Zgromadzonych w sali gimnastycznej szkoły uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości powitała Pani dyrektor Iwona Kożuchowska. Następnie zebrani obejrzeli  część artystyczną w wykonaniu uczniów szkoły  przygotowaną przez Panie  Elżbietę Kuklę, Katarzynę Baranowską i Dianę Nankiewicz. Montaż słowno-muzyczny z elementami tańców przybliżył widzom postać i twórczość Marii Konopnickiej. Nagrodzonym i wyróżnionym za udział w konkursach rozdano nagrody, dyplomy i podziękowania. Spotkanie zakończył występ szkolnego zespołu tanecznego „Skrzaty”. Zapraszamy do nas za rok.

Apel z okazji Dnia Niepodległości

Odśpiewaliśmy hymn państwowy, stojąc na baczność, zachowując powagę i spokój. Oddając szacunek symbolom narodowym, oddajemy go wszystkim Polakom, tym, którzy odeszli i tym, którzy żyją obecnie. Wasi dziadkowie pamiętają czasy, gdy za śpiewanie hymnu można było stracić życie.

"Uczniowie z klasy IV przedstawili lekcję historii i patriotyzmu na uroczystym apelu który się odbył w naszej szkole 10 listopada oraz w Parafialnym Kościele 11 listopada.

"Warto się czasem zasłuchać
w wiatru granie, szum gałęzi,
listopadów przemijanie..."

 

Akcja "Góra grosza" w naszej szkole

W  październiku ruszyła I edycja akcji "Góra grosza", w ramach której przez najbliższe tygodnie, dzieci z naszej szkoły będą zbierały drobne monety. Akcja potrwa do 5 grudnia. Uzbierane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym m. in. na tworzenie nowych domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego.

"Góra grosza" nie tylko ma uświadomić dzieciom i młodzieży jak ważna jest pomoc niesiona potrzebującym; tak jak w poprzednich latach, te szkoły i przedszkola, którym uda się uzbierać najwięcej pieniędzy (w przeliczeniu na jednego ucznia), otrzymają nagrody finansowe.

 

Wieczór wróżb

Dnia 27 XI 2008 roku odbyły się w naszej szkole Andrzejki. Podczas zabawy uczniowie brali udział we wróżbach . Kliku uczniów stworzyło andrzejkowy nastrój przebierając się za postacie z bajek. Owi uczniowie zostali nagrodzeni  przez Komisję, której przewodniczyła pani dyrektor.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2428
Artykułów:
980
Odsłon artykułów:
1040245
Gościmy

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy