Rozpoczęcie roku szkolnego

W dniu 03.09.2007 r. o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2007 / 2008

Sprzątanie świata

We wrześniu jak co roku uczestniczyliśmy w akcji "Sprzątanie Świata". Niestety stan czystości w naszej miejscowości pozostawia wiele do życzenia. Uzbieraliśmy kilka worków butelek i innych odpadów. Czy mogli byśmy wspólnie zadbać o czystość?  Z pewnością tak.

Dzień Chłopaka

W dniu 03. 10.2007 r. z okazji Dnia Chłopaka zorganizowaliśmy dyskotekę szkolną, która zaczęła się dla klas I-III już od godziny 12.30 i trwała do 14.30 oraz dla klas IV- VI od godziny 17 i trwała do 19. Całą imprezę przygotował Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Bawiliśmy się wspólnie przy muzyce przygotowanej przez sekcję multimedialną Samorządu Uczniowskiego. Tego wieczora miksowali dla nas:

Dzień Patrona Szkoły

patronIII edycja konkursu recytatorskiego
Październikowe spotkania z poezja Marii Konopnickiej”

W dniu 25 Października odbył się po raz trzeci konkurs, poświecony twórczości naszej patronki. Wiersze recytowali uczniowie naszej szkoły z klas 0-VI. Z klas młodszych 11 uczniów i z klas starszych IV - VI również 11.

I miejsce w kategorii klas starszych zajęła Anna Nurzyńska z klasy VI, I miejsce w kategorii klas młodszych Weronika Lis z klasy II.

II miejsce : Katarzyna Iwanek z klasy V i Aleksandra Wójcik z klasy III.

Wyróżnienia otrzymali : Wiktoria Furtak z klasy przedszkolnej, Karol Iwanek z klasy II, Iga Majak i Michalina Bojan z klasy V.

Uczniowie ci zostali nagrodzeni książkami na uroczystości szkolnej poświeconej naszej patronce w dniu 29.10.2007r.

Ślubowanie klasy pierwszej

Samorząd nie zapomniał o pierwszej klasie przygotował dla nich szereg konkurencji.  Jednak pierwszoklasiści zmierzyli się ze wszystkimi:  wypiciem magicznego soku,  próbie odwagi i trudnymi pytaniami.

89 Rocznica Odzyskania Niepodległości

11 listopada w Kościele p.w. NMP Matki Kościoła w Tarle odbyła się uroczystość z okazji najważniejszego polskiego święta narodowego – Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W bieżącym roku obchodzimy 89 rocznicę tego wydarzenia. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, odprawioną przez ks. Andrzeja Maleszyka. Uczniowie z kl. V Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle przedstawili montaż słowno – muzyczny przygotowany pod kierunkiem pani Urszuli Matyjaszczyk. Słowa pieśni i utworów poetyckich były lekcją patriotyzmu i przybliżyły ważne wydarzenia z kart historii naszego kraju.

 

Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

W pięknej lekcji patriotyzmu uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Był to Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, który odbył się w Szkole Podstawowej w Brzostówce. Naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Wójcik kl. III, Agnieszka Iwanek kl. V, Klaudia Budzyńska kl. VI, Angelika Mitura kl. VI, Anna Nurzyńska kl. VI, Katarzyna Iwanek kl. V. Ola Wójcik zachwycała publiczność i jury wykonaniem piosenki „Kwiaty polskie” za które otrzymała I miejsce. Agnieszka Iwanek wprowadziła wszystkich w zadumę śpiewając piosenkę „Biały krzyż”. Zdobyła za jej wykonanie II miejsce. W kategorii zespołów nasze dziewczęta piosenką „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „wyśpiewały” IV miejsce. Uczestników konkursu przygotowywała pani Anna Kozak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Andrzejki

28 listopada 2007 roku urządziliśmy w szkole bal andrzejkowy. sekcja multimedialna SU zadbała o dobrą muzykę, a dekoracyjna i kulturalna o wystrój Sali, wróżb i konkursów. Jak co roku, największą popularność, zwłaszcza wśród starszych dzieci, cieszyło się wróżenie z wosku i butów. wielu uczestników zabawy wzięło udział w konkursie na oryginalne przebranie ( były wróżki, czarodziejki, królewny…), dużym zainteresowaniem cieszył się też konkurs tańca z balonikiem. wszyscy zwycięzcy konkursu otrzymali drobne nagrody i słodycze. Zabawowiczom dopisywały humory, gdyby jeszcze chłopcy chętniej udzielali się na parkiecie i jutro nie trzeba było iść do szkoły, byłoby super.

Apel „Stop przemocy”

21 listopada 2007 roku podczas apelu przygotowanego pod kierunkiem opiekunek SU – Doroty Ziniuk i Edyty Zdunek odbył się prawdziwy „sąd” nad przemocą. w rolę oskarżonych, oskarżycieli, obrońców i sędziów wcielili się uczniowie kl. V, by w wyniku „procesu” wykazać, że przemoc to zło, którego wobec nikogo nie wolno się dopuszczać ani tolerować.

w trakcie apelu SU ogłosił konkurs na najciekawsze hasło dotyczące przeciwdziałania przemocy, a wzmocnieniu wychowawczego efektu apelu służył pokaz multimedialny.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2428
Artykułów:
980
Odsłon artykułów:
1040249
Gościmy

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy