WYNIKI KONKURSU "ZOSTAŃ MISTRZEM SŁÓWEK"

Z przyjemnością ogłaszamy, że uczennice klasy 5 zostały laureatkami ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego „Zostań Mistrzem Słówek”.

Alicja Matyjaszczyk zajęła I miejsce.

Anna Woźniak i Anna Mazur zajęły II miejsce.

Konkurs był organizowany przez wydawnictwo językowe Edgard oraz platformę do nauki języków obcych Lingos.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu! 

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO

REKRUTACJA DO ODDZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO NA ROK SZKOLNY 2023/2024

Szczegółowe informacje, terminy i wszystkie niezbędne dokumenty znajdują się w zakładce: REKRUTACJA

W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 818514295

 

ZABAWA CHOINKOWA 2023

W dniu 14.01.2023 r. odbyła się w naszej szkole zabawa choinkowa. Były tańce, zabawy, konkursy i wiele innych atrakcji. Odwiedził nas Mikołaj, który rozdał prezenty, a panie animatorki umilały czas. Obecni byli także rodzice, którzy włączyli się w przygotowanie wydarzenia i zapewnili smaczny poczęstunek. Zabawa była bardzo udana i na długi czas pozostanie w naszej pamięci. Poniżej krótka fotorelacja. 

 

Dzień Pizzy w naszej szkole.

W ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie naszej szkoły zrealizowali zadanie nr. 10 "Dzień Pizzy" ( z modułu IV - Kultury świata).

 

dzien_pizzy_2_3.jpg

dzien_pizzy_6.jpg

dzien_pizzy_5_5.jpg

dzien_pizzy_4_4.jpg

dzien_pizzy_32.jpg

Dzień Pozytywnego Myślenia

Aby przypomnieć jak ważne jest pozytywne nastawienie obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pozytywnego Myślenia. Pozytywne myślenie, czyli pozytywne nastawianie do życia i ludzi, pomaga uwierzyć w siebie i własne możliwości, co przedkłada się na większe sukcesy w życiu. Wpływa bardzo dobrze na stan psychiczny, zdrowie i samopoczucie. Oczywiście pozytywne myślenie można trenować, by warto lubić siebie. Podpowiedzi w tym zakresie znaleźli nasi uczniowie na okolicznościowej gazetce i w trakcie oglądania filmu edukacyjnego.  Uczniowie klasy IV, V,VI  pisali zdania z miłymi myślami dla każdego kolegi i koleżanki  ze swojej grupy. Chętni uczniowie rysowali wesołe emotki.

pozytywne_myślenie_11.jpg

pozytywne_myślenie_12.jpg

pozytywne_myślenie_15.jpg

pozytywne_myślenie_14.jpg

pozytywne_myślenie_13.jpg

CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasa I zrealizowała I moduł  pt. Podróże po Polsce IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Czytam z Klasą - Lekturki Spod Chmurki. W lekturowniku dzieci pokolorowały okładkę i uzupełniły strony związane z lekturą „Pamiętnik Czarnego Noska”.  Przygotowały gry planszowe związane z treścią lektury, a następnie w nie grały. Stworzyły plakaty, a także chmurki Tosie. Oglądały filmy edukacyjne o Warszawie, a także słuchały opowiadania pt. Rozchmurzone opowiadanie na powitanie. Przygotowały sesję fotograficzną - przebrały się za bohaterów lektury i starały się zachowywać tak, jak oni. Włożyły do pudełka różne rzeczy, które kojarzyły im się z lekturą. Zorganizowały przyjęcie dla Czarnego Misia i lalki Rozalindy. Słuchały treści książek czytanych w Bibliotece Publicznej w Tarle.

8czyt_8.jpg

czyt_zkl_5.jpg

czyt_z_kl_7.jpg

czyt_z_kl_6.jpg

czyt_z_kl_4.jpg

czyt_z_kl_3.jpg

czyt_z_kl_2.jpg

czyt_z_kl_1.jpg

Spotkanie wigilijne

W czwartek w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i pysznego barszczyku przygotowanego przez panią kucharkę oraz wspaniałych potraw przyniesionych przez uczniów.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I zrealizowały Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” -  moduł III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ - Zadanie 15 „Savoir vivre przy stole”. Dzieci  przyniosły pyszne potrawy na wspólne spotkanie wigilijne, za co dziękujemy rodzicom. Nakrywając do stołu (z pomocą wychowawców) i spożywając posiłek dzieci stosowały zasady „Savoir vivre przy stole”.

Zdjęcia zostały zrobione aparatem fotograficznym zakupionym w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

9spot.jpg

8_spot.jpg

7_spot.jpg

Program profilaktyczny „Cukierki”

Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w programie profilaktycznym „CUKIERKI”,  opartym na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak. Bajka jak i program powstały jako element szerszej współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Celem zajęć było m.in.przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych.  Koszt realizacji tego programu w naszej szkole został opłacony z gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. 

cukierki.jpg

PREZENTY POD CHOINKĘ!

Nasza szkoła brała udział w akcji Lidl Polska "Szkoły Pełne Talentów".

Za zebrane talenciaki można było zdobyć pomoce naukowe. W akcję zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Zebrane kupony zamieniliśmy na nagrody - gry planszowe dla naszych uczniów.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc!

Podkategorie

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2428
Artykułów:
980
Odsłon artykułów:
1040251
Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy