WYCIECZKA DO PSP W LUBARTOWIE

Utworzono: 12 czerwiec 2017
Elżbieta Telepska Odsłony: 382

Każde dziecko powinno wiedzieć jak zachować się w sytuacji zagrożenia, pożaru, do kogo ma się zwrócić o pomoc, znać numery telefonów alarmowych i poprawnie udzielić informacji o zdarzeniu. Uczniowie naszej szkoły postanowili pogłębić swoją wiedzę na temat bezpiecznych zachowań i sposobu udzielania pomocy. 
     8 czerwca klasa II wraz z wychowawcą udała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie. Celem wycieczki było również poznanie pracy strażaków oraz obejrzenie z bliska samochodów i sprzętu pożarniczego. Dzieci zobaczyły stanowisko dowodzenia, gdzie przyjmowane są telefony alarmowe, wysłuchały o różnych akcjach ratowniczo-gaśniczych. Panowie pokazali dzieciom jak szybko rozwinąć wąż strażacki, w jaki sposób ugasić  płonące trawy a następnie dzieci same miały okazję zmierzyć się z tymi trudnymi zadaniami. Niebywałą atrakcją dla dzieci była możliwość „gaszenia” fikcyjnego pożaru.
Oprócz pobytu w PSP, uczniowie zwiedzili Pałac Sanguszków, spacerowali po parku za pałacem. Nie małą atrakcją była podróż szynobusem.  

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
59
Artykułów:
584
Odsłon artykułów:
354234
Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy