Dzień Patrona

Utworzono: 31 październik 2012 Odsłony: 1519

30 października był w Szkole Podstawowej w Tarle dniem wyjątkowym. Świętowano Dzień Patrona, a pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle. Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Tarle odprawioną w intencji patronki, pracowników szkoły i zaproszonych gości. Mszę odprawił ksiądz proboszcz Wiktor Koczwara. Uroczystość kontynuowano w szkole.

     W krainę baśni wprowadziły wszystkich krasnale (Wiktoria Furtak, Wiktoria Biskup, Alicja Gałązka – uczennice klasy V), którzy sprawdzili również czy uczniowie klasy I sprostają odpowiedzialnej roli bycia uczniami szkoły. Pierwszoklasiści wykazali się umiejętnością śpiewu, tańca i recytacji, a także wiedzą na temat patrona szkoły - Marii Konopnickiej. W trakcie składania ślubowania na Sztandar Szkoły wszyscy pierwszoklasiści obiecali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami. Aktu pasowania na ucznia dokonała dyrektor szkoły Iwona Kożuchowska. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki oraz „rogi obfitości” przygotowane przez rodziców. W imieniu Rady Rodziców wystąpiła przewodnicząca – Pani Aneta Kucharczyk wręczając dzieciom upominki.   W czasie uroczystości panowała podniosła atmosfera.

     Pozostali uczniowie szkoły mieli również swój udział w Święcie Patrona. Przystąpili do konkursu „Jesienne spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”, wykonali również prace plastyczne inspirowane przeczytanymi utworami (koordynatorzy – E. Kukla, K. Baranowska  i D. Nankiewicz).

     Jesteśmy przekonani, że ten piękny jesienny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.

     Dyrektor szkoły dziękuje wychowawcy klasy I – Pani Monice Mące za przygotowanie tak pięknej i wzruszającej uroczystości, a także wszystkim którzy przyczynili się do jej uświetnienia.

Opracowała: Iwona Kożuchowska

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2424
Artykułów:
850
Odsłon artykułów:
754310
Gościmy

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy