Dzień Patrona

Utworzono: 26 październik 2011 Odsłony: 1262

W 2003 roku nasza szkoła otrzymała imię Marii Konopnickiej. W tym roku po raz ósmy obchodziliśmy rocznicę tego ważnego wydarzenia. Dzień Patrona rozpoczęliśmy mszą św. w miejscowym kościele. Słowo boże wygłosił nasz proboszcz ksiądz kanonik Andrzej Maleszyk. Potem udaliśmy się do szkoły. W sali gimnastycznej zebrali się wszyscy uczniowie i zaproszeni goście, w tym między innymi Dyrektor Biura Oświaty w Niedźwiadzie pan Robert Kwaśniewski, Przewodniczący Rady Gminy pan Grzegorz Iwanek, sołtysi i radni. Uroczystość rozpoczęła się przedstawieniem w wykonaniu uczniów klasy IV i V pt. „Podróże sierotki Marysi”. Montaż słowno - muzyczny przygotowała pani Elżbieta Kukla, a tańcami uświetniły go uczennice pracujące pod kierunkiem pani Katarzyny Baranowskiej. W dalszej części nastąpiło wręczenie nagród, które uczniowie naszej szkoły  oraz szkół powiatu lubartowskiego zdobyli biorąc udział w konkursie pt. „Inspiracje - twórczość Marii Konopnickiej w  pracach plastycznych i literackich”.

W konkursie plastycznym nagrody otrzymali:

  • Maria Gryczan SP Brzeźnica Bychawska
  • Marlena Sędowska SP Brzeziny
  • Kornelia Sienkiewicz SP Tarło
  • Kacper Majewski SP Nowodwór

W konkursie literackim nagrody otrzymali :

  • Magdalena Chmielewska SP Niedźwiadka
  • Alicja Kwasek SP Tarło

W konkursie plastycznym prace oceniały: pani Dorota Szczuchniak i pani Edyta Weremczuk z  PMDK. Nagrody wręczono również uczniom naszej szkoły biorącym udział w corocznym konkursie recytatorskim i po raz pierwszy organizowanym u nas konkursie pięknego czytania „Jesienne spotkania z twórczością Marii Konopnickiej”. Nagrody w nim otrzymali : Weronika Lis, Wiktoria Furtak oraz Kornelia Sienkiewicz. Pieczę nad Dniem Patrona sprawowały panie: Katarzyna Baranowska, Elżbieta Kukla oraz Diana Nankiewicz

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2417
Artykułów:
693
Odsłon artykułów:
484275
Gościmy

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy