Pożegnanie jesieni

Utworzono: 14 listopad 2011 Odsłony: 911

Niedzielne listopadowe popołudnie było okazją do spotkania mieszkańców i uczniów szkoły im. Marii Konopnickiej w Tarle z odchodzącą jesienią. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno - muzyczny „Pożegnanie jesieni”, poświęcony tej urokliwej porze roku. Były piosenki, wiersze i pełne humoru przedstawienie pt. „Jacek, Wacek i Jesień” w mistrzowskim wykonaniu dzieci z kl. III. Koncert uświetnił występ Weroniki Kozieł, która zagrała na skrzypcach, a  także piosenki solistek: Sandry Jesionek (grającej rolę jesieni), Kornelii Sienkiewicz, Magdy Sagan, Agaty Chmielewskiej i zaproszonego gościa - Katarzyny Kubery. Umiejętności  taneczne zaprezentował zespół. Dziewczęta z kl. II - V wykonały  układy taneczne do muzyki współczesnej i klasycznej.

Swój udział miały również dzieci z oddziały przedszkolnego. Zamieniły się na chwilę w ,,jesienne liście’’ i swoim śpiewem, a także urokiem podbiły serca widowni. Na scenie debiutował zespół wokalny działający przy szkole pod kierunkiem Iwony Kożuchowskiej, wspierany przez Panią Annę Kozak. Scenografia przedstawiająca jesienny park była uzupełnieniem części artystycznej.

Uczniowie spisali się na medal, ale i nauczycielom należą się słowa uznania. Osobę odpowiedzialną za przygotowanie uroczystości i występu kl. III była Pani Monika Mąka. Wspierały ją Katarzyna Baranowska – opiekun zespołu tanecznego i Urszula Matyjaszczyk – wychowawca kl. „O”. Inicjatorką uroczystości była Iwona Kożuchowska – dyrektor szkoły, a Rada Rodziców, jak zwykle bardzo zaangażowana w życie szkoły, zadbała o część kulinarną.

Organizatorzy bardzo serdecznie dziękują licznie zgromadzonej widowni, wśród której nie zabrakło przedstawicieli władz lokalnych. Reprezentowali je Janusz Marzęda – wójt Gminy Niedźwiada, Grzegorz Iwanek – przewodniczący i Stanisław Okólski  członek Rady Gminy.

Słowa uznania i gratulacje, jakie padały pod adresem młodych artystów i ich opiekunów sprawiły nam wiele radości i z pewnością będą motywacją do rozwijania talentów artystycznych uczniów naszej szkoły.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2418
Artykułów:
742
Odsłon artykułów:
516892
Gościmy

Odwiedza nas 60 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy