KOLEJNE KROKI W WALCE Z KORONAWIRUSEM

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18 roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna.

SZANOWNI RODZICE UCZNIÓW KLASY VIII

Szanowni Państwo. Rodzice uczniów klasy VIII. W związku z przeprowadzanymi próbnymi egzaminami dla uczniów klas ósmych zwracamy się z prośbą o dopilnowanie, aby te egzaminy zostały napisane przez wasze dzieci. Najlepiej, żeby je wydrukować, wypełnić i dostarczyć do szkoły. Celem sprawdzenia przez nauczycieli. Testy te nie będą podlegały ocenie. Jeżeli ktoś nie ma możliwości wydrukowania to w korytarzu szkoły można będzie pobrać wydrukowane arkusze zaraz po ukazaniu się na stronie CKE. Proszę o udostępnienie i przekazanie zainteresowanym.

PRÓBNY EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 30 MARCA 2020 ROKU

Uczniowie klasy VIII piszą próbny Egzamin Ósmoklasisty od 30 marca do 1 kwietnia br. Wszystkie niezbędne materiały do przeprowadzenia egzaminów zostaną zamieszczone na stronie internetowej CKE  https://cke.gov.pl oraz na stronach okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:
30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski; 
31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka; 
1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne. 
W te dni ósmoklasiści nie mają innych zajęć online. W razie jakichkolwiek pytań, problemów kontaktują się z nauczycielami przedmiotu.

RODZIC ORGANIZUJE CZAS PRACY DZIECKA

DRODZY RODZICE Nauczyciele mają obowiązek realizować podstawę programową. ALE TO RODZIC ORGANIZUJE PRACĘ DZIECKA W DOMU !!! Materiały przygotowane na każdą lekcję są materiałami zmodyfikowanymi i ograniczonymi do minimum. Są to materiały na 15 - 20 minut pracy, nie na 45 minut!!! Ponadto są to materiały do wykonania w zeszycie, ćwiczeniach lub polecenia przeczytania tekstu w książce itd. Do realizacji zadań nie jest potrzebna drukarka, a uczeń nie musi siedzieć przed komputerem cały dzień. Uczniowie każdego dnia otrzymają materiały, które są na dany dzień. To, kiedy uczeń zacznie pracę z materiałem, zależy od rodzica/opiekuna. Sytuacja jest trudna i wyjątkowa, dlatego wymaga od nas wszystkich przystosowania się do nowej sytuacji.

ZACZYNAMY ZDALNE NAUCZANIE

RODZICE, OPIEKUNOWIE, UCZNIOWIE!!!

Od 25 marca (środa) kończymy powtarzać przepracowany dotychczas w szkole materiał. Rozpoczynamy realizację podstawy programowej.  

 Jak będzie wyglądać nauka zdalna w Naszej Szkole?

 - Uczniowie i Nauczyciele będą pracować w oparciu o tygodniowy rozkład zajęć tj. Plan lekcji, według którego dotychczas odbywały się zajęcia w szkole.

- Nauczyciele indywidualnie z każdą klasą ustalają możliwe formy wymiany informacji i realizacji podstawy (komunikatory, maile, platformy).

- Z każdą klasą może odbywać się telekonferencja za pomocą komunikatora wskazanego przez wychowawcę klasy. Uczniowie mogą korzystać z kont rodziców lub rodzice mogą założyć uczniom nowe konta - szczegóły przekaże wychowawca każdej klasie. Harmonogram ustalają nauczyciele z każdą klasą.

- Informacji o tym, w jaki sposób można się kontaktować oraz w jaki sposób uczniowie będą oceniani przekazuje nauczyciel danego przedmiotu.

PAMIĘTAJCIE - REALIZACJA PODSTAWY PROGRAMOWEJ OD ŚRODY 25 MARCA!! (NIE OD PONIEDZIAŁKU)

Podstawa prawna: Rozporządzenie MEN z dnia 20 marca2020 r. ws. szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty

 

Podkategorie

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2417
Artykułów:
725
Odsłon artykułów:
495997
Gościmy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy