WYCIECZKA DO KOZŁÓWKI

 Dnia 8 listopada 2017r uczniowie z klas III - VII uczestniczyli w wycieczce do Kozłówki. W Kozłówce zwiedziliśmy Zespół Pałacowo-Parkowy, byłą rezydencję rodu Zamoyskich. W muzeum można było obejrzeć prawdziwe arcydzieła sztuki: obrazy, meble, rzeźby, porcelanę, bogate zbiory biblioteczne. Przepych, bogactwo i piękno eksponatów urzekło nas. Następnie udaliśmy się do powozowni, w której znajduje się ekspozycja poświęcona dawnym podróżom. Tam zobaczyliśmy szereg powozów, dorożek i karet, którymi podróżowano w dawnych czasach. Dobrze zachowały się również kufry podróżne. Zaciekawiły one młodzież, bo przecież dziś zna ona tylko walizki, torby czy plecaki. Ożywienie wywołały także zabytkowe rowery i bicykl. Pogoda nam dopisała, więc z przyjemnością spacerowaliśmy po parku.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

sowaPierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle  są już pełnoprawnymi uczniami. Dnia 30 października 2017 roku w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana przez dzieci uroczystość ślubowania i pasowaniana ucznia klasy pierwszej.Tego dnia 8 uczniów zdało swój pierwszy szkolny egzamin. W sali gimnastycznej zebrała się cała społeczność szkolna: dyrektor, grono pedagogiczne, uczniowie naszej szkoły oraz rodzice. Pierwszoklasiści wykazali się umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi i tanecznymi. Wspierani przez starszych kolegów z klasy V udowodnili, że zasługują na przyjęcie do społeczności szkolnej. Następnie odbyło się ślubowanie, w którym pierwszaki obiecały być pilnymi i wzorowymi uczniami, dobrymi kolegami, a swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Pan Dyrektor Arkadiusz Greguła dużym, uroczystym ołówkiem oficjalnie pasował „małych bohaterów dnia" na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle.

Czytaj więcej: ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ

JESIENNE SPOTKANIA Z TWÓRCZOŚCIĄ MARII KONOPNICKIEJ

W dniu 26 października 2017 r. w przeddzień rocznicy nadania naszej szkole imienia Marii Konopnickiej odbył się konkurs recytatorski i pięknego czytania p.t. „Jesienne Spotkania z Twórczością Marii Konopnickiej”.
W tym roku 13 uczniów recytowało utwory naszej patronki, 11 czytało fragmenty jej utworów. W konkursie recytatorskim pierwsze miejsce zajęła Marcelina Przystupa z klasy IV, na drugim uplasowała się Natalia Karczewska z klasy VI, wyróżnienie otrzymały Alicja Matyjaszczyk i Zuzanna Mazur z klasy przedszkolnej.
W konkursie pięknego czytania pierwsze miejsce jury przyznało Przemysławowi Saganowi z klasy VI. Na drugim miejscu znaleźli się Karol Kwasek z klasy V i Martyna Niedbalska z klasy IV.
Występy uczestników konkursu oceniała  komisja w składzie : pani Katarzyna Baranowska, Kamila Kosik z kl. VII, Paulina Dąbek z klasy VI i Szymon Budzyński z klasy IV. Konkurs przygotowała pani Elżbieta Kukla.

TURNIEJ Z PODWÓRKA NA STADION

18 października 2017r trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w gminnym turnieju piłkarskim, który odbył się w Niedźwiadzie. Dla niektórych zawodników był to debiut i poradzili sobie znakomicie. Pucharu nie zdobyli, ale doświadczenie na pewno a zarazem przeżyli piłkarską przygodę.

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2017

     12 października, jak nakazuje tradycja, również w naszej szkole, uroczyście obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej, powszechnie znany jako Dzień Nauczyciela.
     Już od rana, w szkole panowała odświętna atmosfera. Na korytarzach można było dostrzec pięknie ubranych uczniów, wręczających kwiaty i składających życzenia nauczycielom. Pięknym akcentem  był również uroczysty apel przygotowany przez uczniów klas IV, a także pozostałych klas pod opieką p. Elżbiety Telepskiej. 
    Pan Dyrektor Arkadiusz Greguła w pięknych słowach podziękował pracownikom szkoły za ogromne zaangażowanie i pracę na rzecz dzieci. Przekazał również wszystkim nauczycielom życzenia uśmiechu, radości, cierpliwości i satysfakcji z wykonywania tej wymagającej, ale jakże wspaniałej pracy!

 

 

DZIAŁANIA PRZEDSZKOLAKÓW

Wizyta w bibliotece. W każdy piątek przedszkolaki będą chodziły na zajęcia do biblioteki. Mogą tam posłuchać krótkiego opowiadania czytanego przez panią i wypożyczyć wiele ciekawych książek.

Nadeszła jesień. W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt w związku z tym dzieci robiły ptaszki i stworki podobne do zwierząt wykorzystując dary przyrody. 

 Ruch to zdrowie. W zeszłym tygodniu przedszkolaki dużo czasu poświęciły na prace plastyczne dotyczące dyscyplin sportowych oraz na zabawy ruchowe. Biegaliśmy, skakaliśmy, rzucaliśmy do celu i pokonywaliśmy przeszkody. Po pracy temperowaliśmy kredki i bawiliśmy się.

PLANOWANA WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO

Wycieczka do Zakopanego: Planowany termin 28-30 maj 2018 lub 6-8 czerwca 2018
I dzień: Wyjazd około 5:30, 8:00- zwiedzanie Fabryki krówek w Opatowie, 12:30- zwiedzanie kopalni soli w Wieliczce, Po zwiedzaniu przejazd do Białego Dunajca gdzie będzie nocleg.
II dzień: Zwiedzanie Zakopanego, wjazd kolejką na Gubałówkę,
III dzień: Park rozrywki
Energylandia w Zatorze, Przyjazd do Tarła około 21:30
Cena w zależnie od ilości osób: 330-350zł cena zawiera przejazd, bilety wstępu oraz noclegi z wyżywieniem.

Podkategorie

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
13
Artykułów:
447
Odsłon artykułów:
249938
Gościmy

Odwiedza nas 13 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy