PRZERWA NA CZYTANIE 2019

Utworzono: 16 maj 2019
Elżbieta Kukla Odsłony: 192

15 maja 2019 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji „ Przerwa na czytanie” .Udział w niej  oraz biciu rekordu w liczbie osób czytających na przerwie zaproponował nam organizator, czyli Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. Wydarzenie to  odbyło się w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Po raz pierwszy była to akcja ogólnopolska, do której przyłączyliśmy się i my.
   Celem akcji była  między innymi promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.
   Uczniowie zostali poinformowani o akcji. Zapoznali się z plakatami promującymi wydarzenie oraz poproszeni, aby 15 maja przynieśli do szkoły swoje ulubione książki  lub wypożyczyli je z biblioteki szkolnej lub publicznej. Układali też hasła promujące czytanie książek i wykonywali plakaty, które zostały wykorzystane do wykonania gazetki bibliotecznej.
  15 maja uczniowie na przerwach czytali książki na korytarzu, w bibliotece szkolnej i publicznej, młodsi wspólnie z nauczycielami w swoich klasach. Na długiej przerwie zebraliśmy się na dolnym korytarzu naszej szkoły i zrobiliśmy zdjęcie z czytanymi książkami.
W akcji brali udział  wszyscy uczniowie  i nauczyciele naszej szkoły -90 osób .

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2417
Artykułów:
693
Odsłon artykułów:
483768
Gościmy

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy