SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Utworzono: 05 kwiecień 2019
Arkadiusz Greguła Odsłony: 238

Tym razem gościł w naszej szkole Asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Lubartowie asp. szt. Grzegorz Mazuś, który przeprowadził zajęcia dla uczniów. Pan policjant rozmawiał z dziećmi oddziału przedszkolnego, klas IV – VI, jak również z najstarszymi uczniami naszej szkoły.
Talent komunikacyjny i poczucie humoru pana aspiranta Mazusia, który potrafi rozmawiać z najmłodszymi o trudnych sprawach bez zbędnego dystansu sprawiły, że uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu słuchali naszego gościa.

Policjant mówił o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, a w szczególności omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Przypomniał o korzyściach noszenia elementów odblaskowych, o zagrożeniach, z którymi mogą się spotkać młodzi ludzie poprzez korzystanie z Internetu. W trakcie spotkania podkreślił, jak ważna jest znajomość numerów alarmowych. Całe spotkanie oparte było na krótkich, ciekawych filmach edukacyjnych, które dzieci obejrzały z zainteresowaniem. Uczniowie mogli zobaczyć wyposażenie jakim dysponują policjanci: czapkę, kamizelkę kuloodporną oraz dokładnie obejrzeć kajdanki czy pałkę policyjną. 

W ramach zajęć uczniowie dowiedzieli się, co to jest demoralizacja, cyberprzemoc oraz zapoznali się z informacjami dotyczącymi odpowiedzialności karnej nieletnich.
Na koniec spotkania pan policjant dla wszystkich uczestników przekazał upominki.
Składamy serdeczne podziękowania Panu Komendantowi Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie mł. insp. Andrzejowi Porczakowi za umożliwienie zorganizowania spotkania oraz panu aspirantowi sztabowemu Grzegorzowi Mazusiowi za rzetelność i zaangażowanie włożone w przygotowanie i przeprowadzenie zajęć.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2417
Artykułów:
689
Odsłon artykułów:
482508
Gościmy

Odwiedza nas 30 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy