REALIZACJA PROJEKTU "WOLNOŚĆ KOCHAM I ROZUMIEM..."

Utworzono: 01 listopad 2018
Urszula Matyjaszczyk Odsłony: 267

W 2018 roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny. W naszej szkole realizujemy projekt „Wolność kocham i rozumiem…”. Celem projektu jest uświadomienie uczniom, że rocznica Odzyskania Niepodległości Polski i obchodzenie tego święta narodowego jest ważnym elementem życia społecznego i narodowego. Dzięki temu jest podtrzymywana tradycja i pamięć historyczna, która umożliwia młodym Polakom identyfikowanie się ze swoim narodem. W związku z projektem uczniowie przygotowali plakaty związane z odzyskaniem niepodległości przez Polskę i symbolami narodowymi. Uczestniczyły w pokazie historycznym. Niektóre klasy zwiedziły wystawę w Muzeum w Kozłówce i oglądały bajkę dotyczącą niepodległości, Uczniowie poznają dzieje naszego kraju m.in. na lekcjach historii. 
Chętni uczniowie stworzyli plakaty promujące wywieszanie flagi z okazji świąt narodowych przy domach mieszkańców Tarła, do czego wszystkich zachęcamy. Uczyli się pieśni patriotycznych i przygotowywali kotyliony. We wrześniu zostały ogłoszone konkursy: plastyczny i literacki dla uczniów naszej szkoły. Starsi uczniowie mogli spróbować swych sił w pisaniu życzeń dla naszej Ojczyzny, a młodsi rysowali laurki dla Polski. Najciekawsze prace nagrodzimy na apelu z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości, na który serdecznie zapraszamy  8.11.2018 r. o godzinie 12:00 do naszej szkoły.

Nagrodzone prace Bartka Bogusza i Wiktorii Włoch.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2417
Artykułów:
693
Odsłon artykułów:
483769
Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy