PROJEKT BOHATER ON W NASZEJ SZKOLE

Utworzono: 27 październik 2018
Urszula Matyjaszczyk Odsłony: 295

bohateron

Nasza szkoła bierze udział w projekcje BohaterOn w Twojej szkole.

Jest to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek. Uczniowie stworzyli piękne kartki dla powstańców, by pokazać, że pamiętamy o nich i podziękować za to, że walczyli o to myśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Poznajemy nie tylko tło historyczne, ale także dramaty i emocje osób żyjących w czasach II wojny światowej. Z jednej strony jest to promocja patriotycznych postaw i tożsamości narodowej, z drugiej – hołd złożony wszystkim, którzy walczyli o wolność naszego kraju. Wywiad, który oglądaliśmy z najstarszym, żyjącym powstańcem warszawskim płk Tadeuszem Klimczakiem ps. „Szron” wywarł na nas duże wrażenie. Wysłuchaliśmy także przesłania powstańców do młodych Polaków.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2417
Artykułów:
693
Odsłon artykułów:
484415
Gościmy

Odwiedza nas 41 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy