JASEŁKA 2017

Utworzono: 22 grudzień 2017
Katarzyna Sobich Odsłony: 277

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami. W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie klasy III i IV, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

 

Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, bohaterów bajek, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice. Nad całością czuwała pani Katarzyna Sobich.
Po występie głos zabrali ksiądz kanonik Wiktor Koczwara i pan dyrektor Arkadiusz Greguła, którzy złożył wszystkim świąteczne życzenia.
Następnie uczniowie udali się na wigilię do klas, gdzie łamali się opłatkiem i spożywali potrawy wigilijne przygotowane przez panią kucharkę Renatę Mitura.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
60
Artykułów:
590
Odsłon artykułów:
361151
Gościmy

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy