MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Utworzono: 05 październik 2017
Diana Nankiewicz Odsłony: 256

W naszej szkole 29 września po raz piąty odbył się Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VII. Jest to akcja, która została przeprowadzona po raz szósty.
O akcji :Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu. W tym roku zgłosiło się 3885 szkół na całym świecie.
Jaki jest cel akcji? Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.
Na czym polega? „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Każda osoba, która odpowie (ustnie lub pisemnie) na 5 pytań z losu, otrzymuje tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz odznakę.
Kto jest organizatorem? Organizatorem Głównym jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego ze Szczecinka. Wydawnictwo promuje zabawową formę nauczania-uczenia się matematyki. Oto uczniowie klasy V, którzy wzięli udział w akcji.
Zapraszam do udziału w przyszłym roku.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
59
Artykułów:
584
Odsłon artykułów:
354227
Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy