WYCIECZKA NA WYSTAWĘ KLOCKÓW LEGO

Utworzono: 25 wrzesień 2017
Diana Nankiewicz Odsłony: 403

 Dnia 20 września2017 roku osiemnaścioro uczniów klas V-VII wzięło udział w wycieczce na wystawę klocków Lego w Lublinie na której mogli zobaczyć gwiazdy sportu naturalnej wielkości, organy ludzkiego ciała, bohaterów Star Wars oraz scenki z życia i baśni.


Klocki przywieziono do Lublina 15 tirami zajmują powierzchnię 2 tys. mkw. Największe wrażenie na uczniach zrobił  wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jest wykonany w skali 1:7. Ma prawie 11 metrów długości, niemal 10 metrów rozpiętości skrzydeł i blisko 3 metry wysokości . Można zajrzeć do środka samolotu i podejrzeć zbudowane z klocków sceny historyczne z udziałem najważniejszych osób w Stanach Zjednoczonych oraz zobaczyć multimedialną prezentację przedstawiającą najciekawsze informacje dotyczące prezydenckiego samolotu oraz scenki rozgrywające się na jego pokładzie.
Fani  sportu z naszej szkoły zachwyceni byli  figurą Roberta Lewandowskiego (wykonana z 70 tysięcy klocków) można było również zobaczyć  figurę tenisistki Agnieszki Radwańskiej (z 40 tysięcy klocków), koszykarza Marcina Gortata (214- centymetrową figurę wykonano z 120.013 elementów) oraz Rafała Sonika i jego quada, na którym wygrał rajd Dakar (z 250 tys. klocków). Sama część sportowa wystawy została tworzona przez 15 konstruktorów i budowniczych przez 3 miesiące. Na wystawie znajdują się także  modele ukazujące budowę układów i narządów wewnętrznych człowieka. Można zobaczyć precyzyjnie zbudowanie podstawowe narządy człowieka, takie jak: mózg i serce, jak również układ oddechowy, pokarmowy i kostny.
Po wystawie uczniowie bawili się w Fun parku, czyli strefie zabaw z klockami gdzie mogli sami budować z klocków Lego.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
60
Artykułów:
590
Odsłon artykułów:
361173
Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy