ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Utworzono: 04 wrzesień 2017
Arkadiusz Greguła Odsłony: 254

Dnia 4 września 2017 roku uroczyście przywitaliśmy pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2017/2018. Cała społeczność szkolna uczestniczyła we mszy świętej, którą odprawił nasz proboszcz i katecheta ksiądz kanonik Wiktor Koczwara. Kolejna część spotkania odbyła się już w murach naszej szkoły. Zebranych powitał dyrektor szkoły pan Arkadiusz Greguła:

"Witam wszystkich bardzo serdecznie, w nowej Ośmioklasowej Szkole Podstawowej, po wakacyjnej przerwie, która pozwoliła zregenerować nasze siły i umysły, byśmy teraz mogli efektywnie kontynuować wspólną pracę. 

 

 Wysiłki podejmowane przez grono pedagogiczne służą stworzeniu dogodnych warunków do nauki oraz zapewnieniu wysokiego poziomu kształcenia. Jestem przekonany, że to docenicie i chętnie zaangażujecie się w zgłębianie wiedzy, co pozwoli rozwijać wasze zainteresowania i umiejętności, a także dostrzec sens uczniowskiego trudu. Etap nauki w szkole podstawowej przygotowuje młodego człowieka do podejmowania ważnych wyborów, które będą mieć wpływ na wiele najbliższych lat. Każdy z Was, Drodzy Uczniowie, obierze własną ścieżkę edukacji. Już teraz życzę, by podążanie nią przyniosło radość i satysfakcję z osiąganych sukcesów. Szkoła to miejsce kształtowania ludzkich postaw i charakterów. Tu uczycie się obowiązkowości i współpracy. Wiele na tym polu zależy od pedagogów, ale najwięcej od Was samych. To wy tworzycie społeczność, którą winny cechować pozy­tywne i twórcze relacje. Wówczas panująca w niej atmosfera będzie sprzyjać owocnej pracy. Wzajemna otwartość, zaufanie do nauczy­cieli ułatwiają osiąganie celów dydaktycznych. Dlatego wszyscy postarajmy się stanąć na wysokości zadania.

     Pragnę zwrócić się z ogromną prośbą do rodziców. Szanowni państwo, na ile to możliwe, moty­wujcie dzieci, by traktowały szkołę z nale­żytą powagą. Ukazujcie pozytywne aspekty nauki. Dzięki temu przyswajanie wiedzy będzie odbywać się z pełną świadomością celu, do którego sami zechcą się przybliżać.
     Pragnę podziękować księdzu kanonikowi za odprawioną mszę świętą z okazji nowego roku szkolnego i modlitwę za nas wszystkich. Bóg zapłać.
Szanowni państwo nauczyciele. Bardzo się cieszę ze współpracy z osobami, które podchodzą do swoich zajęć niezwykle profesjonalnie, potwierdzając w ten sposób swoje wyso­kie kwalifikacje i wykazując się dużą kreatywnością w realizacji założeń programowych. Ufam, że rozpoczynający się właśnie kolejny rok szkolny przyniesie państwu nowe możliwości dalszego rozwoju zawodowego. Niech uczniowie darzą Was szacunkiem, gdyż w pełni na niego zasługujecie. Ogromnie dziękuję za Wasze zaangażowanie, które pozwala z optymizmem patrzeć na przyszłość naszej szkoły, a przede wszystkim uczącej się w nim młodzieży. 
     Pozwolę sobie także pozdrowić wszystkich pracowników szkoły. To właśnie oni dbają o to, byśmy mogli pracować w dobrze przy­gotowanych salach lekcyjnych. Zapewniam, że bardzo doceniamy państwa wysiłek. Wszyscy razem tworzymy zgrany zespół, dzięki czemu łatwiej pokonywać wszelkie trudności, których przecież na co dzień nam nie brakuje.
     Zachęcam także rodziców do włączania się w projekty czyniące naszą placówkę oświatową coraz nowocześniejszą. Niech jej mury opuszczają świet­nie wyedukowani absolwenci, potrafiący z powodzeniem stawić czoło wymogom współczesności!

Uważam rok szkolny 2016/2017 za rozpoczęty. Dziękuję.
Tymi słowami pan dyrektor Arkadiusz Greguła rozpoczął nowy rok szkolny.

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
42
Artykułów:
528
Odsłon artykułów:
306768
Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy