WYCIECZKA DO URZĘDU GMINY W NIEDŹWIADZIE

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny  „Z kulturą mi do twarzy”.

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Urząd Gminy w Niedźwiadzie. Celem wizyty było poznanie funkcjonowania urzędu, jak również umocnieniu postaw obywatelskich, które będą procentować w przyszłości. Dzieci zostały przywitane osobiście przez  Zastępcę Wójta Gminy Niedźwiada Małgorzatę Jaksim. Miały okazję zobaczyć jak wygląda praca urzędników w poszczególnych referatach, oraz jakie sprawy można w urzędzie załatwić. Dowiedziały się m.in. gdzie można wyrobić dowód osobisty lub zameldować się. Była okazja nauczyć się liczyć na maszynie i przybijać pieczątki, nie zabrakło także wizyty na sali obrad rady gminy. Zwieńczeniem wycieczki było zwiedzanie gabinetu Wójta Gminy Niedźwiada Marka Kubika. Bardzo dziękujemy za tę ciekawą wycieczkę, życzliwe przyjęcie i drobne upominki.

Odwiedziliśmy też Gminną Bibliotekę  Publiczną i Klub Seniora.

MALI I DUZI ARCHITEKCI - PROJEKT

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”

Zrealizowaliśmy zadanie 7 pt. „Mali i duzi architekci” – konstruowaliśmy z dostępnych materiałów) budowle na wzór słynnych zabytków znajdujących się we Włoszech (np. Koloseum, Krzywa Wieża w Pizie).

PEJZAŻE POLSKI - PROJEKT

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”

Uczniowie klasy 1-3, 7 zrealizowali zadanie 10. Stworzyli prace plastyczne pt. „Pejzaże Polski”  (moduł II – TU JEST MOJE MIEJSCE  w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”).

JAKA JEST MOJA RODZINA - PROJEKT

Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”

Wykonaliśmy zadanie 18 pt. „Jaka jest moja rodzina?” (MODUŁ III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ) . Uczniowie za pomocą obrazków powycinanych/wydartych z gazet i rysunków spróbowali odpowiedzieć na pytanie czym jest rodzina.

DZIEŃ STRAŻAKA W PRZEDSZKOLU 2022

4 maja dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły Dzień Strażaka. Dzieci. Dowiedziały się wiele na temat pracy strażaka, jego ubioru, a także w jakich sytuacjach oraz pod jaki numer należy dzwonić aby wezwać Straż Pożarną. Przypomnieliśmy sobie również numery alarmowe do Policji i Karetki Pogotowia. Przedszkolaki dowiedziały się również, ze istnieje jednolity numer alarmowy używany w całej Unii Europejskiej. Uczyliśmy się wzywania określonych służb specjalnych w konkretnych przypadkach.

PROJEKT EDUKACYJNY - Z KULTURĄ MI DO TWARZY

Realizujemy Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy”. Dzieci z oddziału przedszkolnego zrealizowały zadanie 13 – „Moja okolica” (Moduł II – TU JEST MOJE MIEJSCE , w ramach międzynarodowego projektu Edukacyjnego „z kulturą mi do twarzy”). Celem tego zadania było wykonanie zdjęcia przedstawiającego miejscowość, w której się mieszka. Stworzenie pracy plastycznej techniką dowolną z wykorzystaniem tego zdjęcia. Przedszkolaki przygotowali pracę grupową. Na dużym arkuszu papieru wykonali makietę swojej najbliższej okolicy, wykorzystując zdjęcie szkoły, w której znajduje się nasz oddział przedszkolny oraz zdjęcie kościoła, który usytuowany jest niedaleko naszej szkoły.

Podkategorie

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2424
Artykułów:
926
Odsłon artykułów:
867968
Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy