LEKCJA TECHNIKI W PLENERZE

Klasa I wybrała się na lekcję techniki przed budynek szkoły. Za pomocą farby dzieci przedstawiły lato na streczu. Widok wstęgi streczu rozciągniętej między drzewami,  zamalowanej farbą i podświetlonej promieniami słońca, sprawił że poczuliśmy się już trochę jak na wakacjach.

ZAJĘCIA KOŃCZYMY 19 CZERWCA 2019 ROKU W ŚRODĘ

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podpisał dziś rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego. Zgodnie z tym, uczniowie odbiorą świadectwa w środę 19 czerwca. To będzie ostatni dzień zajęć dydaktyczno-wychowawczych w tym roku szkolnym.
Utrzymujemy zasadę, że każdego roku zajęcia w szkołach będą się kończyły w najbliższy piątek po 20 czerwca. Wprowadzamy natomiast przepis szczegółowy, który stanowi, że jeżeli przed tym piątkiem będzie dzień ustawowo wolny od pracy, to zajęcia w szkołach skończą się w środę. Tak jak w tym roku.
Wakacje, tak jak dotychczas będą trwały do 31 sierpnia. Rok szkolny rozpocznie się 1 września. W tym roku kalendarzowym uczniowie pójdą do szkoły 2 września, ponieważ 1 września wypada w niedzielę.

źródło MEN

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM 2019

 Dnia 6 czerwca 2019 roku Biblioteka Publiczna w Tarle wraz z dziećmi oddziału przedszkolnego i uczniami klasy pierwszej włączyła się do akcji ,, Cała Polska czyta dzieciom''. Głośne czytanie odbyło się w plenerze. Czytały panie: Czesława Topyła, Małgorzata Jakubowska, Mariola Otachel, Bożena Przystupa. Zaczarowanej skrzyni z książkami pilnował baśniowy smok, który czekał na odpowiednie zaklęcie by uwolnić książki. Specjalny udział w naszej akcji miały pluszaki - bohaterowie czytanych utworów.

DZIEŃ WOLNY OD ZAJĘĆ SZKOLNYCH

PRZYPOMINAMY, ŻE DZIEŃ 10 CZERWCA 2019 ROKU - PONIEDZIAŁEK

JEST DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ SZKOLNYCH DLA UCZNIÓW.

ROZMAWIALI O DOPALACZACH

Dzielnicowy mł. asp. Tomasz Szymczak spotkał się dzisiaj z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle, aby porozmawiać na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Takie spotkanie to realizacja kampanii „Narkotyki i dopalacze zabijają” organizowanej przez MSWiA. Dzisiaj w naszej szkole odbyło się spotkanie profilaktyczne, którego tematem przewodnim były narkotyki i dopalacze. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy 7 i 8. Dzielnicowy mł.asp. Tomasz Szymczak w trakcie prelekcji przestrzegał młodych słuchaczy przed negatywnymi skutkami zażywania tych niebezpiecznych substancji. Nie zabrakło również informacji na temat odpowiedzialności karnej. Uczniowie w trakcie spotkania obejrzeli spot filmowy: „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”, który jest hasłem kampanii organizowanej przez MSWiA pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.
Mamy nadzieję, że dzięki informacjom przekazanym podczas spotkania, młodzi ludzie, bogatsi o nową wiedzę, uchronią się od niebezpiecznych zdarzeń.

EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ 2019

Dnia 5 czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerowa do którego przystapili uczniowie klasy czwartej. Nie było zaskoczenia kiedy się okazało że wszyscy pomyślnie ten egzamin zaliczyli. Gratulujemy i życzmy bezpiecznej jazdy.

Podkategorie

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
13
Artykułów:
631
Odsłon artykułów:
424802
Gościmy

Odwiedza nas 103 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy