PROTEST DO PIĄTKU 26 KWIETNIA 2019

PROTEST DO PIĄTKU Akcja protestacyjna nauczycieli będzie trwać do piątku 26 kwietnia 2019 roku, podał do wiadomości Komitet Strajkowy. Od 6 maja 2019 roku wracamy do zajęć zgodnie z dotychczasowym planem lekcji. Dni 29 i 30 kwietnia do 3 maja 2019 roku to dni ustawowo wolne od zajęć.

AKCJA PROTESTACYJNA

W związku z trwającą akcją protestacyjną nauczycieli i pracowników oświaty dzieci i uczniowie którzy przyjdą do szkoły będą mieli zapewnioną opiekę i zorganizowane zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
W związku z wyjazdem służbowym nauczyciela wychowania fizycznego uczniowie klasy 7 i 8 przychodzą na godzinę 8.55.

Dyrektor Szkoły Arkadiusz Greguła.

ŻYCZENIA WIELKANOCNE 2019

Zdrowych, pogodnych, pełnych nadziei i wiary Świąt Wielkanocnych,

wiosennego nastroju oraz dużo radości płynącej z rodzinnych spotkań życzą:

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz Uczniowie

 Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Tarle

wielkanoc

 

WYCIECZKA DO APTEKI I BANKU W OSTROWIE

Uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą i panią Mariolą wybrali się na wycieczkę do apteki i do banku w Ostrowie Lubelskim. Podczas wizyty dzieci miały wyjątkową okazję zobaczyć wnętrze apteki i banku z bliska. Okazało się, że od środka te miejsca kryją wiele ciekawych rzeczy. W aptece pani farmaceutka pokazała nam jak wygląda jej praca na co dzień. Wytłumaczyła nam, co to jest recepta, pokazała jak ją można realizować. Zobaczyliśmy w jaki sposób są poukładane różne maści, krople, syropy, tabletki, które pomagają w walce z chorobą. Dowiedzieliśmy się, że pierwsza część apteki to ekspedycja – to tu pacjent spotyka się z farmaceutą. Druga część to pomieszczenia, gdzie przechowywane są leki, zrealizowane recepty oraz  receptura, w której pracownicy apteki wykonują lekarstwa.

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO APTEKI I BANKU W OSTROWIE

POSADŹ SWOJE DRZEWO 2019

Uczniowie naszej szkoły 5 kwietnia wzięli udział w akcji  "Posadź swoje drzewo" organizowanej przez Nadleśnictwo Lubartów i Lasy Państwowe. Oprócz świetnej zabawy i pysznego poczęstunku mieliśmy okazję przyczynić się do tego, aby powstał nowy las. Przez wszystkich uczestników akcji  w Kozłowieckim Parku Krajobrazowym  zostało zasadzone ok. 1000 dębów . Uczniowie doskonale poradzili sobie z tym wyzwaniem, przy okazji dowiedzieli się więcej na temat funkcjonowania szkółki leśnej "Stróżek". Wszyscy chętnie angażowali się w gry i zabawy zorganizowane przez Nadleśnictwo Lubartów, nie było osoby, która nie wygrałaby jakiegoś upominku albo nie skorzystała z pysznego poczęstunku. Wybrani udzielili także wywiadu do Radia Lublin, co było dodatkową niespodzianką dla naszej grupy. Uśmiechnięci i zadowoleni wróciliśmy zasadzić drzewka, które dostaliśmy za udział w akcji.

OGŁOSZENIE DLA UCZNIÓW KLASY VIII

Spotkanie z dyrektorem odbędzie się w czwartek o godzinie 9.00. Obecność obowiązkowa.

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Tym razem gościł w naszej szkole Asystent Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Lubartowie asp. szt. Grzegorz Mazuś, który przeprowadził zajęcia dla uczniów. Pan policjant rozmawiał z dziećmi oddziału przedszkolnego, klas IV – VI, jak również z najstarszymi uczniami naszej szkoły.
Talent komunikacyjny i poczucie humoru pana aspiranta Mazusia, który potrafi rozmawiać z najmłodszymi o trudnych sprawach bez zbędnego dystansu sprawiły, że uczniowie z zainteresowaniem i w skupieniu słuchali naszego gościa.

Czytaj więcej: SPOTKANIE Z POLICJANTEM

INFORMACJA

ogoszenie foto

Podkategorie

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
8
Artykułów:
614
Odsłon artykułów:
386436
Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy