CZYTAM Z KLASĄ LEKTURKI SPOD CHMURKI

Klasa I zrealizowała I moduł  pt. Podróże po Polsce IV edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego Czytam z Klasą - Lekturki Spod Chmurki. W lekturowniku dzieci pokolorowały okładkę i uzupełniły strony związane z lekturą „Pamiętnik Czarnego Noska”.  Przygotowały gry planszowe związane z treścią lektury, a następnie w nie grały. Stworzyły plakaty, a także chmurki Tosie. Oglądały filmy edukacyjne o Warszawie, a także słuchały opowiadania pt. Rozchmurzone opowiadanie na powitanie. Przygotowały sesję fotograficzną - przebrały się za bohaterów lektury i starały się zachowywać tak, jak oni. Włożyły do pudełka różne rzeczy, które kojarzyły im się z lekturą. Zorganizowały przyjęcie dla Czarnego Misia i lalki Rozalindy. Słuchały treści książek czytanych w Bibliotece Publicznej w Tarle.

8czyt_8.jpg

czyt_zkl_5.jpg

czyt_z_kl_7.jpg

czyt_z_kl_6.jpg

czyt_z_kl_4.jpg

czyt_z_kl_3.jpg

czyt_z_kl_2.jpg

czyt_z_kl_1.jpg

Spotkanie wigilijne

W czwartek w naszej szkole odbyły się klasowe spotkania wigilijne. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i pysznego barszczyku przygotowanego przez panią kucharkę oraz wspaniałych potraw przyniesionych przez uczniów.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i kl. I zrealizowały Międzynarodowy Projekt Edukacyjny „Z kulturą mi do twarzy” -  moduł III – KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ - Zadanie 15 „Savoir vivre przy stole”. Dzieci  przyniosły pyszne potrawy na wspólne spotkanie wigilijne, za co dziękujemy rodzicom. Nakrywając do stołu (z pomocą wychowawców) i spożywając posiłek dzieci stosowały zasady „Savoir vivre przy stole”.

Zdjęcia zostały zrobione aparatem fotograficznym zakupionym w ramach Rządowego Programu Laboratoria Przyszłości.

9spot.jpg

8_spot.jpg

7_spot.jpg

Program profilaktyczny „Cukierki”

Uczniowie klas I-III i dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w programie profilaktycznym „CUKIERKI”,  opartym na bajce profilaktycznej Agnieszki Grzelak. Bajka jak i program powstały jako element szerszej współpracy fundacji Homo Homini z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Celem zajęć było m.in.przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych.  Koszt realizacji tego programu w naszej szkole został opłacony z gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. 

cukierki.jpg

PREZENTY POD CHOINKĘ!

Nasza szkoła brała udział w akcji Lidl Polska "Szkoły Pełne Talentów".

Za zebrane talenciaki można było zdobyć pomoce naukowe. W akcję zaangażowali się uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Zebrane kupony zamieniliśmy na nagrody - gry planszowe dla naszych uczniów.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc!

OGÓLNOPOLSKI KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO

9 grudnia uczniowie klasy V i VIII brali udział w Ogólnopolskim Konkursie „Zostań Mistrzem Słówek”. Przez miesiąc pracowali na platformie do nauki języków obcych Lingos doskonaląc znajomość słownictwa. Konkurs organizowany jest pod patronatem wydawnictwa Edgard Języki Obce. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone 10 stycznia.

Wycieczka do teatru

Dnia 1 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Lublina. Oglądali przedstawienie pt. „Pinokio" w Teatrze Muzycznym w Lublinie.

Dynamiczna opowieść o drewnianym pajacyku wzbudziła wśród uczniów wiele pozytywnych emocji. Byli zachwyceni różnorodnością scenografii, wymyślnymi kostiumami i pięknymi melodiami.

Po powrocie dzieci wykonały plastyczną ilustrację przedstawienia realizując zadanie 17 „Z wizytą w teatrze” (moduł I „W krainie muz”) w ramach Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Z kulturą mi do twarzy”.

15.jpg14.jpg16.jpg

Mikołajki

Mikołaj odwiedził naszą szkołę.

 

6.jpg5.jpg4.jpg3.jpg2.jpg1.jpg13.jpg12.jpg11.jpg10.jpg9.jpg8.jpg7.jpg

Akcja Lidl „Szkoły pełne talentów”

Akcja LIDL Szkoły Pełne Talentów, wkrótce odbierzemy nagrody :) :) :)

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Tarle

Ogromnie dziękujemy za Wasze zaangażowanie
w akcji Szkoły Pełne Talentów!

PRZERWY Z PUZZLAMI

Uczniowie klas IV - VI nie marnują czasu, układają puzzle.

Rezultat ich pracy w galerii.

Podkategorie

Licznik odwiedzin
Użytkowników:
2427
Artykułów:
975
Odsłon artykułów:
1019863
Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Polecamy